Prešov s prípravami na novú sezónu v plnom prúde

Po neúspešnom ročníku 2022/23, kedy sa Prešov opäť vrátil na klziská druhej ligy, sa usilovne pripravujú na novú sezónu.

Po predstavení vedenia a realizačného tímu sa pustili do skladania kádra na nasledujúcu sezónu.

Prezident klubu: Milan Mazar
Generálny manažér: Pavol Hajduk
Športový manažér, asistent trénera: Marek Zagrapan
Tréner brankárov: Rudolf Jurčenko
Hlavný tréner: Tibor Tartaľ

Prvým menom na prešovskej súpiske bol predstavený brankár Richard Sabol. 29-ročný rodák z Prešova sa vracia po šiestich sezónach strávených v najvyššej francúzskej lige za tím Chamonix. Za svoje rodné mesto si zahrá prvýkrát od dorasteneckých čias. Vo Francúzsku bol dlhodobou brankárskou jednotkou, kde dvakrát zachránil tím pred zostupom z najvyššej francúzskej súťaže s názvom Ligue Magnus. V uplynulej sezóne odchytal 38 stretnutí s úspešnosťou 91,4%.

Zdroj: chamonix.com

Druhým menom je František Poliaček, minuloročný najproduktívnejší hráč Martina si od novej sezóny bude obliekať dres Prešova. Jeden z najlepších strelcov posledných sezón Tipos SHL opúšťa Martin po dlhých šiestich sezónach. V uplynulom ročníku si pripísal 38 bodov v 59 zápasoch. Zaujímavosťou je, že počas šiestich sezón v Martine nevyhral ani raz ligu, dvakrát prehrali v semifinále, trikrát vo finále a raz bola sezóna predčasne zrušená kvôli pandémii.

Tretím, a zatiaľ posledným predstaveným menom je útočník Samuel Chalupa. Prichádza z Michaloviec, no v minulosti hájil farby Nitry, Slovana Bratislava, s ktorým sa tešil zo zisku titulu majstra Slovenska v sezóne 2021/22. Druhá liga mu tiež nie je neznáma, odohral pár zápasov za Humenné a za Modré krídla Slovan. Za Prešov doteraz nastúpil do 159 zápasov so ziskom 105 bodov.

Je to pre mňa veľká vec. Prešov je môj domov a spomienky na moje začiatky v tomto drese patria k tým najkrajším. Veľmi rád spomínam na atmosféru, ktorá na našom štadióne panovala v rozhodujúcich okamihoch. Verím, že to budem môcť zažiť znovu a pomôcť Prešovu na ceste za splnením našich cieľov.

Slová Samuela Chalupu po prestupe do Prešova

Zdroj: TASR

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *