Česi sa budú vo štvrťfinále chcieť vyhnúť Švédom. Aby to dosiahli musia zdolať Švajčiarsko

Hokejisti Česka do 20 rokov si už zaistili na tohtoročných juniorských MS postup do štvrťfinále. Taktiež vedia, že sa na štvrťfinále budú presúvať do väčšej haly Scandinavium. O ich pozícii v skupine a súperovi vo vyraďovacích bojoch sa rozhodne v poslednom hracom dni skupiny.

Na záver skupiny B čaká na Česko tím Švajčiarska. Ten toho na turnaji príliš veľa nepredviedol, čo ostatne nebolo ani v predturnajových očakávaniach od helvétov. V súboji proti Slovensku súpera dokonca dvojnásobne prestrieľal, no na Adama Gajana nenašiel recept ani raz. Následne strelili síce strelili Američanom 3 góly, no dostali ich až 11. No a na záver v priamom súboji o postup zdolali Nórsko 6:2.

V ich mužstve figuruje niekoľko zaujímavých mien. Obranca Rodwin Dionicio je jediným draftovaným hráčom v tomto výbere, keď si ho na poslednom drafte vybral z piateho kola Anaheim. Zaujímavým menom pre nadchádzajúci draft je zase iný obranca, a síce Leon Muggli. Z pohľadu individualít Švajčiarsko jednoducho zaostáva, čo im často v dôležitých momentoch chýba. Aj vďaka tomu je jasná výhoda pred dnešným duelom na strane Česka, ktoré nepredviedlo ideálny vstup do turnaja, no vyrovnaný zápas proti USA ich nepochybne nakopol výkonnostne, ale hlavne mentálne.

Vzájomné duely hovoria v prospech Česka

Pochopiteľne aj vo vzájomných zápasoch na MSJ je úspešnejšie Česko, ktoré v poslednej dobe nad Švajčiarskom dominuje. Pamätné je napríklad minuloročné štvrťfinále, v ktorom Česi absolútne deklasovali helvétov 9:1, keď súčasný kapitán dvadsiatky Jiři Kulich zaznamenal 2 góly a 2 asistencie. Posledná švajčiarska výhra prišla na MSJ 2017, keď v úvodnom zápase zaskočilo český tím okolo Filipa Hronka či Martina Nečasa mužstvo neskoršej draftovej jednotky Nica Hischiera. Takýto veľký talent ale momentálne rozhodne Švajčiarom v tíme chýba a tak sa nedá očakávať nič iné, než výhra Česka

Predpokladané zostavy

Česko

Michael Hrabal (Jakub Vondraš)

Tomáš Hamara – Marek Alscher
Tomáš Cibulka – Aleš Čech
Matej Prčík – Tomáš Galvas
Matteo Kočí

Jiří Kulich – Matyáš Šapovaliv – Adam Bareš
Robin Sapoušek – Matyáš Melovský – Eduard Šalé
Jakub Štancl – Ondřej Becher – Dominik Rymon
Sebastian Redlich – Matěj Přibyl – Adam Židlický
Jakub Hujer

Švajčiarsko

Alessio Beglieri (Ewan Huet)

Simone Terraneo – Rodwin Dionicio
Leon Muggli – Louis Fullemann
Daniil Ustinkov – Timo Bunzli
Gael Christe

Miles Müller – Jonas Taibel – Thierry Schild
Julien Rod – Mattheo Reinhard – Gregory Weber
Leo Braillard – Endo Meier – Jamiro Reber
Simon Meier – Rico Gredig – Timo Jenni

titulná fotka: IIHF Galleries

autor článku: Michal Semko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *