Poprad predstavil B tím! Veľké zhrnutie všetkého okolo AquaCity Pikes

„Témou dnešnej tlačovej konferencie je predstavenie projektu farmárskeho mužstva pod taktovkou HK Poprad, ktoré bude pôsobiť v Tipos SHL pod marketingovým názvom AquaCity Pikes, názov reflektuje na jedného z hlavných partnerov klubu, slovenským podnázvom je názov popradskej šťuky. V logu sa náchadza šťuka, ktorá sa vyskytuje v našich vodách a jazerách a vyjadruje dravosť, rýchlosť a to je presne to, čím sa AquaCity Pikes chcú prezentovať.“ Týmito slovami začala tlačová konferencia, ktorá akoby otvorila novú éru Popradského hokeja. V tomto článku si teda predstavíme logo, dresy i súpisku.

SPOLUPRÁCA S LEVICAMI

Doposiaľ sa jedná hlavne o tím pre sezónu 2023/24, keďže ako samotná webová stránku klubu z Popradu pripomína: „Pre rekonštrukčné práce na levickom zimnom štadióne bolo v novom ročníku ohrozené účinkovanie HK Levice. Riešením bolo nájsť nové pôsobisko. Popradský klub vstúpil do tohto projektu, aby pomohol Leviciam a zároveň mohol napĺňať svoje ciele. Svoje zápasy budú hrať Popradské šťuky na Zimnom štadióne mesta Poprad.“ Myšlienkou tohto tímu má byť hlavne etablovanie na seniorský hokej z juniorky, vytváranie šancí pre odchovancov Popradu a tiež výchova hráčov. Hokejisti tohto tímu by mali mať plynulejší prechod do A-tímu a obe mužstvá si budú vypomáhať v prípade zranení. V drese rezervného tímu sa tiež budú vyskytovať hráči, ktorí sa nevošli do zostavy hlavného tímu.

„Hľadali sme medzistupeň medzi Extraligou juniorov a Tipos extraligou. Vytvárame priestor pre talentovaných hráčov z našej juniorky, aby hrali čo najskôr mužský hokej. Taktiež našich mladých odchovancov, ktorí sa zatiaľ neuplatnili v extraligových tímoch. V neposlednom rade by sme k nám do organizácie chceli sťahovať talentovaných hráčov zo širšieho okolia prípadne celého Slovenska. Týmto krokom zvýšime konkurenciu medzi hráčmi ako v extralige, tak v prvej lige. AquaCity Pikes bude našim priamym farmárskym tímom, ktorý bude mať plnohodnotné zázemie na našom štadióne a po športovej stránke bude priamo prepojené pod drobnohľadom hlavného trénera A-tímu a jeho asistentov. Projekt farmy sme chceli realizovať už skôr, ale nemali sme na to priestor. Je v našom záujme udržať ho dlhodobo či už v spojení s Levicami alebo inou licenciou. Cieľom je vytvoriť komplexnú organizáciu od prípravky, cez všetky mládežnícke kategórie, SHL až po extraligu. Týmto sa môžeme zaradiť medzi najlepšie organizácie,“ 

Ľudovít Jurinyi o plánoch nového projektu

ZLOŽENIE TÍMU

Hlavným trénerom bude Dušan Brincko, ktorého syn Boris aktuálne pôsobí v A tíme Popradu. Jeho poslednou zastávkou bol vtedy Extraligový Prešov, kde robil asistenta trénera. Na tréningový proces bude dozerať aktuálny hlavný tréner tímu HK Poprad Aleš Totter. Asistentami sa stali Ján Šimko, Radoslav Suchý a o brankárov sa postará Martin Klempa.

Čo sa zloženia hráčskeho mužstva týka, tak to má aktuálne 18 hráčov, z toho desiati sú odchovancami popradského hokeja, trinásti majú do 23 rokov a trojica hráčov má do 20 rokov. O zvyšné voľné miesta sa pobijú hráči počas try-outu. „Budeme mať mladé, ale dravé mužstvo. Väčšina hráčov má do 23 rokov. Neznamená to však, že sú nováčikovia, nakoľko mnohí majú viacročné skúsenosti so SHL. V tíme máme reprezentantov do 20 rokov, čo je dobrá vizitka klubu. Ak sa neuchytia v prvom tíme, budú hrať u nás a môžu sa pripravovať na majstrovstvá. Pripravujeme aj tryout, na skúšku príde 7 hráčov a zapoja sa do neho aj juniori. Spoločne s trénermi A-tímu budeme všetkých pozorovať, rozprávať sa a niektorých hráčov si určite necháme, ktorí dostanú šancu v prípravných zápasoch. Po dvojtýždňovej príprave prvého mužstva sa uskutoční rez, a niektorí hokejisti prídu aj do nášho tímu. Naopak, hráči AquaCity Pikes majú šancu počas zranení hokejistov A-tímu nastupovať za Kamzíkov,“ prezradil hlavný tréner Dušan Brincko.

Aktuálna súpiska AquaCity Pikes
Brankári: Štefan Valluš, Matej Hurčík
Obrancovia: Lukáš Matúš Lavička, Alexander Zekucia, Samuel Socha, Matej Tomas, Sebastián Nahalka, Maroš Mešár
Útočníci: René Svitana, Markus Suchý, Patrik Sokoli, Štefan Dlugoš, Michal Stanček, Martin Volko, Oleksandr Peresunko, Oleksii Vorona, Martin Przygodzki, Lukas Pohl

DRESY

predstavenie dresov, z ľavej strany známa tvár Popradu Oleksandr Peresunko a na pravo Oleksii Vorona, zdroj: HK Poprad

zdroj fotky: HK Poprad

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *