Prvá aktivita zo strany Liptovského Mikuláša.

Liptovský Mikuláš je stálicou Tipos Extraligy už dlhé roky. Od vzniku slovenskej najvyššej súťaže sa v nej držali až do sezóny 2009/2010, keď vypadli do druhej ligy. Tam sa držali 6 sezón, pokým sa vrátili do najvyššej súťaže. Tam sa držia zubami nechtami, ale stále sa nejako dokážu udržať. V poslednej sezóne skončili na 11. pozícii, a tak poslali do nižšej súťaže tím Prešova.

Káder Liptovského Mikuláša počas prestupového okna zatiaľ opustilo 7 hráčov. Najväčšími odchodmi sú určite prestup Kamila Walegu do Třinca. Taktiež obrovské oslabenie ucítili v obrane, keď ich hviezdny obranca Sameli Ventelä odišiel do nemeckého Freiburgu.

zdroj: flashsport.sk

Jednou z komplikácii v príchode nových hráčov bola aj zmena vo vedení klubu. 10. mája totiž mikulášsky klub kúpil bývalý vlastník Detvy a stále momentálny vlastník Prešova, Róbert Ľupták. Róbert Ľupták je kontroverzná osoba, ktorá si nekladie vreckovku pred ústa, keď chce niečo povedať. Na internet sa dostalo aj video, v ktorom má neslušný telefonát s trénerom Liptákov Ernestom Bokrošom.

zdroj: sport24.pluska.sk

Dňa 25.júla ale oficiálne oznámili príchod dvoch posíl. Obaja sú to veľmi známi Liptáci, ktorí už dlhé roky hrávali v mikulášskom drese.

Prvý menom, ktoré bolo oznámené na facebookovom profile Liptákov je 27 ročný útočník Jakub Sukeľ. Sukeľovi po konci sezóny končila zmluva s Banskou Bystricou, a tak toho Liptáci perfektne využili. Od detstva až do sezóny 2019/2020 pôsobil na Liptove. Počas sezóny odišiel do tímu HC Košice. Vďaka výkonom v tejto sezóne si vybojoval aj právo zahrať si v 5 zápasoch za slovenskú reprezentáciu. V ďalších sezónach si vyskúšal ešte dresy Slovana Bratislava a Banskej Bystrice. V minulej sezóne odohral v drese Baranov 57 zápasov, v ktorých zaznamenal 8 gólov a 10 asistencii. Markantne pomohol Mikulášanom v baráži o udržanie v sezóne 2017/2018, keď v 12 zápasoch zaznamenal 10 gólov a 8 asistencii a stal sa druhým najproduktívnejším hráčom celej baráže po jeho bratovi Matúšovi.

zdroj: teraz.sk

Druhým oznámeným menom, ktoré príde do Liptovského Mikuláša je žijúca legenda klubu Rudolf Huna. Tento 43 ročný útočník začal svoju kariéru práve v mikulášskom drese už v sezóne 1997/1998. V posledných 2 sezónach o ňom takmer nik nepočul, ale aj napriek svojmu veku hral výborne v najvyššej francúzskej súťaži v drese tímu z mesta Briancon. V sezóne 2021/2022 dokonca zaznamenal priemer bodu na zápas. V tejto sezóne bude inšpirovať celý tím so svojimi obrovskými skúsenosťami. Jeho najúspešnejšia sezóna v slovenskej najvyššej súťaži bola v drese Košíc v sezóne 2008/2009, keď odohral 74 zápasov a pripísal si 90 bodov za 40 gólov a 50 asistencii. Vôbec nevieme, ako to bude ďalej s prestupmi Liptákov, ale mohlo by sa to rozbehnúť po oznámení prvého príchodu.

zdroj: hockeyslovakia.sk

Taktiež bolo oznámené, že kontrakt s klubom predĺžili už klubové legendy Filip Mezovský a Michal Uhrík. Minuloročný kapitán Martin Kriška sa najprv vyjadroval, že odmieta hrať pod Róbertom Ľuptákom, ale nakoniec taktiež našli spoločné slovo. Nový kontrakt podpísali aj minuloroční nováčikovia v tíme Sebastián Šmida a Marek Vankúš. Obaja hrali spolu vo štvrtej formácii s Andreasom Štrauchom, ktorý odišiel do Banskej Bystrice, a tak sa budú musieť zohrať s iným členom tímu.

zdroj: myliptov.sme.sk

zdroj titulnej fotografie: sport.aktuality.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *