Jaroslav Halák mieri do Slovana Bratislava!

Jaroslav Halák, skúsený brankár NHL, je pripravený vrátiť sa ku svojim koreňom a údajne sa dohodol so svojím materským tímom Slovan Bratislava.

Dohoda prichádza po tom, čo Slovan oznámil, že Halák sa k nemu pripojí na dva týždne tréningu a následne sa do konca mesiaca rozhodne o zmluve. Halák pri uvažovaní o tejto príležitosti vyjadril vďačnosť a zdôraznil, že chce prispieť k úspechu klubu.

Jaroslav Halák začal s hokejom v bratislavskom HK 99 Ružinov. Od šestnástich rokov hrával za Slovan, odchytal 13 zápasov v sezóne 2003/2004. Potom zamieril za oceán, kde hral v juniorskej lige QMJHL, neskôr v AHL, a od roku 2006 do minulého roka v NHL.

V NHL obliekal dresy siedmich tímov – Montreal Canadiens, St. Louis Blues, Washington Capitals, New York Islanders, Boston Bruins, Vancouver Canucks a New York Rangers. Počas svojej kariéry odohral 620 zápasov, s 295 víťazstvami v základnej časti a 53 shutoutmi. Jeho schopnosti na ľade mu získali uznanie na najvyššej úrovni svetového hokeja.

„Veľmi si vážim záujem Slovana o moje služby. Je to klub, z ktorého som sa odrazil do veľkého zámoského hokeja. Aj preto by som chcel byť v tejto chvíli absolútne korektný a otvorený k vedeniu klubu, svojim budúcim spoluhráčom a v neposlednom rade k fanúšikom Slovana. Uvedomujem si, že som viac ako desať mesiacov nestál v bránke v súťažnom zápase, aj keď som sa po celý ten čas snažil udržiavať v dobrej fyzickej kondícii. S manažmentom Slovana sme sa dohodli, že do klubu prídem a podpíšem riadny kontrakt, iba ak bez problémov prejdem dôkladnou zdravotnou prehliadkou a moje telo potvrdí, že je stopercentne pripravené absolvovať záťaž v zápasoch, ktoré klub čakajú vo vyvrcholení sezóny.“

Povedal Halák pre hcslovan.sk.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *