Kvalifikácia Tipos Extraligy

Slzy hostí a postup na domácom ľade, aj takto by sa dala opísať kvalifikačná séria Tipos Extraligy. Máme za sebou dlhú sériu zápasov o postup do štvrťfinále. Každý tím odohral 5 zápasov v jednom týždni, pričom sa hralo na 3 výhry. MHK Zvolen hral proti HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Nitra hrala Proti Dukle Trenčín.

NITRA vs DUKLA TRENČÍN

11.03. 2024 – Nitra otvára skóre na domácom ľade v 4. minúte gólom Kausa (Newell + Bubela), po 6. minutách vyrovnáva Hudec prihrávkami od Conwaya a Ahla. Newel z Nitry nenechá dlho čakať fanúšikov, a len po 15 sekundách od gólu Dukly zvyšuje na 2:1. Vylúčením Krajčoviča a Imma sa dostáva Nitra do dobrej pozície na útok. Necelú minútu odoláva Lacouveé ale nakoniec mu padne puk do brány od Cottona po prihrávke Bučeka, zvyšuje na 3:1. V prvej polovici 2. tretiny sa nič nedeje až v druhej polovici 3 minúty pred koncom Cotton prihrá Gillovi a je z toho gól. O necelú pól minútu strieľa Bubela gól s asistenciami od Stachu a Jacksona. V 19. minúte znižuje náskok Nitry Pietroniro prihrávkou od Gilaka. Na začiatku 3. tretiny sa menia brankári v Dukle, do brány nastupuje Borák. Žiadny gól už nepadne a Nitra tak vyhrala 5:2 a otvára sériu kvalifikácie v jej prospech. Po zápase nám poskytol rozhovor útočník z Trenčína Jozef Baláž.

Pripravovali ste sa na zápas nejako špeciálne?

Na zápas sme sa pripravovali ako na každý iný, už pred koncom ligy sme mali také malé play off zápasy.

Ako ste sa na ľade Nitry cítili?

Na ľade Nitry som sa necítil najlepšie.

Prehrali ste 5:2 čo si myslíte že ste mohli lepšie spraviť v zápase? (Ako tím)

Lepšie sme mohli spraviť to, že sme mali hrať obetavo blokovať strely a hrať srdcom.

Veríte si na postup?

Áno na postup si veríme.

Večer určite nebude pre vás ľahký čo ste si s chalanmi povedali ohľadne zajtrajška?

Povedali sme si čo musíme zmeniť zlepšiť aby sme ďalší zápas odohrali lepšie.

Mali ste niekoho v hľadisku ako podporu v dnešnom zápase?

Áno v hľadisku som podporu mal ako každý jeden zápas.

Nezaspomínali ste si pri zápase na minulú sezónu keď ste tu hrali?

Samozrejme vždy nejaká spomienka je keď sa vrátite na štadión kde ste hrával, ale ako náhle oblečiem dres všetko sa pominie v danný moment a sústredím sa na zápas.

Kto sa vás snaží v šatni najviac namotivovať po prehratom zápase?

Včera po prehratom zápase si slovo zobral Sojo.

Ktorý zápas a ktorý gól je pre vás v tejto sezóne nezabudnuteľný?

Nezabudnuteľný gól a zápas určite proti Liptovskému Mikuláši keď som dával gól do prázdnej brány a bol som faulovaný puk ani do bránky nesmeroval ale gól to bol, taký gól sa dáva  možno raz za kariéru hahaha.

Čo by ste odkázali vaším fanúšikom?

Fanúšikom by som poďakoval za podporu a odkázal, že sa snažím spraviť na laďe maximum.

12.03. 2024 – Séria je 1:0 pre Nitru a znova na domácom ľade vyzvú Trenčanov. V 3. minúte prvej tretiny vylúčia rozhodcovia hráča Nitry a pre Trenčín to znamenalo príležitosť, ktorú nakoniec využili a Petrovický strieľa gól na 0:1 prihrávkami od Giláka a Conwaya. Pár sekúnd neskôr znova skórujú Trenčiania konktrétne Sojčík prihrávkou od Ahla. Jackson z Nitry odpovedá gólom a znižuje tak skóre na 1:2 vďaka prihrávkam od Gajdosa a Bubelu. Ďalší gól do Trenčianskej brány prišiel v 16. minúte gólom od Hrnky, asistenciami od mladého Pobežala a Cottona. Stav ohrozil Bačo, ktorý dostal 3 minúty po góle na 2:2, 5 minút + do konca zápasu. Minútu neskôr vylúčia rozhodcovia aj Mezeia, a tým ohrozuje Nitru ešte viac. Brankár Nitry Aittokallio sa ale nedá a Dukla aj napriek snahe nestrieľa gól, a stráca početnú výhodu 5 na 3. V prvej polovici 2. tretiny sa nič nedeje až v 12. minúte Hrnka prihráva Lackovi a ten strieľa gól 3:2. O necelú minútu Trenčiania odpovedajú gólom od Immoa a vyrovnávajú skóre zápasu na 3:3. Posledná tretina je rozhodujúca. Po 8. minútach hrania Petráš zvyšuje na 3:4, až do konca sú už len vylúčenia a Trenčania odchádzali z Nitry s výhrou, nadšením  a vyrovnanou sériou kvalifikácie 1:1.

14.03. 2024 – Po dni pauzy privítali Trenčania na domácom ľade Nitru. V prvej tretine strelil gól len Buček po prihrávkach od Gilla a Cottona, ďalej sa tam nič nedialo. Veľkú príležitosť dostali hostia od domácich vylúčením Starostu na 5 minút + do konca zápasu, a zároveň v poslednej minúte Starostovho trestu sa pridal aj Charbonneau čo hralo Nitre do kariet, avšak príležitosť nevyužili. Poslednú minútu išiel Mezei na trestnú a 6 sekúnd do konca prihráva Pietroniro Immovi a ten strieľa gól na 1:1. V 7. minúte tretej tretiny strelil Lacka gól v presilovke 4 na 3 kde zvýšil náskok hostí. Domáci nenechajú fanúšikov dlho čakať a tiež v presilovke strieľa gól Ahl po prihrávke od Petráša. Zlom nastáva 5 minút pred koncom zápasu keď Charbonneau prihráva kapitánovi “vojakov“ Ahlovi a ten premieňa na 2:3 a tým sa Trenčania dostávajú sa do vedenia 1:2 v kvalifikačnej sérii.

15.03. 2024 – V piatok na domácom ľade Dukly Trenčín sa postaví Nitra, ktorá v prvej polovici 1. tretiny dáva príležitosť domácemu tímu ale oni to nevyužívajú. Prvý gól strelý Buček po nájazde. O 3 minúty domáci odpovedajú gólom od Charbonneaua po prihrávke Sojčík, stav po prvej tretine bol 1:1. V 3 minúte zvyšuje náskok Nitra gólom Hrnky s asistenciami od Gajdoša a Kousa. V druhej polovici 2. tretiny sa Dukla po faule Bučeka dostáva do výhody a to aj využije a Pietroniro streli gól prihrávkami od Immoa a Ahla, tretina končí so stavom 2:2. Posledná tretina zápasu bola veľmi pestrá faulami, hneď v 8 minúte je vylúčený Kielb a to využije Bubela spolu s Lackom a Kousom, vytvoria náskok 3:2. Ďalšie vylúčenie až 4 trestné minúty prišlo 20 sekúnd po góle, Newell a Kousa prihrávajú Cederlovi a ten zvyšuje stav Nitry na 4:2. Keďže oslabenie na strane domácich stále pokračuje Jackson prihrávke Bajtekovi a ten strelil gól, ktorý ešte výraznejšie zvyšuje gólový náskok 5:2. Dukla Trenčin ani nedúfala že 3 gólovú stratu dokážu aspoň trošku znížiť. Celú situáciu zamieša Buček, ktorý v 14. minúte dostane 5 minut + do konca zápasu. Tuto situáciu využijú hneď dvakrát, prvýkrát Ahl prihráva Gilakovi a ten puk prihráva Charbonneauovi, druhýkrát si Baláž nájde Pietronira, ktorý následne prihrá Petrášovi a týmto znížia stav zápasu na 5:4. Dukla Trenčín sa snaží do konca zápasu vyrovnať na 5:5 ale to sa im nepodarí. Prehrávajú na domácom ľade a hostia vyrovnávajú stáva série kvalifikácie na 2:2.

17.03. 2024 – Posledný zápas v kvalifikácii sa odohral na ľade Nitry, kde Nitrančania hneď od samotného začiatku útočili viac na bránu ako hostia. Prvý gól o postup padol v 9. minúte keď Bača prihral Gillovi a ten Okoločanovi, ktorý strelil gól do brány Trenčína. O dve minúty neskôr bajtek strieľa gól po prihrávkach od Stachu a Okoličanyho. Do konca prvej tretiny bolo len jedno vylúčenie na strane hostí, ktoré domáci nevyužili, Nitra viedla po prvej tretine 2:0. V druhej tretine 5. minúty Jackson prihral Newellovi a ten strelil gól, tým zvýšil náskok Nitry na 3:1. Po tomto góle nastupuje Dukly Borák, ktorý vymenil LaCouveera. V 8. minúte znižuje náskok Kielb s asistenciami od Petráša a Kupeca. Do konca druhej tretiny sa už len vylučuje na oboch stranách ale ani jeden to nevyužíva. Prvá polovica poslednej tretiny dáva Trenčín šancu pre Nitru, ktorá má dve presilové hry ale hostia to ustoja. 10 sekúnd po skončení presilovej hry Jackson strieľa gól keď mu nahrá Gill s Bučekom, v 13. minúte zaistil postup Buček so Stachom. Nitra tak na domácom ľade postupuje do štvrťfinále a končí sériu kvalifikácie 3:2. Ďalším súperom bude víťaz základnej časti Poprad.

ZVOLEN – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

11.03. 2024 – V prvej tretine na obidvoch stranách boli len vylúčenia góly začali padať až v na začiatku druhej. V 3. minúte Kriška prihral Hraškovi, ktorý strelil gól a Liptovský Mikuláš na domácom ľade súpera otvoril skóre 1:0. O 7 minút od prvého gólu útočia hokejisti Liptovského Mikuláša nebezpečne na bránu Zvolena, nakoniec aj prekonajú Kupského a Naus strielí gól po prihávke Egleho na 2:0. Do konca druhej tretiny sú už len vylúčenia. V tretej tretine sa to všetko obráti. Šiška prihrá Kašlíkovi a ten zase puk prihrá Rauhauserovi a ten znižuje skóre na 2:1. V 17. minúte znova Liptáci skúšajú vyrovnať a to sa im aj podarilo. Fortin strelil gól prihrávkami od Zuzina a Gaculinca. Skóre bolo vyrovnané na 2:2 a išli do predlženia. Po minúte hrania domáci Zvolen má trest čo bola veľká príležitosť pre Liptovský  Mikuláš a to sa aj stalo. Minútu do konca oslabenia dostali Zvolenčania gól od Quinca (Egle + Ullman). Liptovský Mikuláš sa radoval z víťazstva 2:3 a zvyšujú sériu kvalifikácie 1:0 proti Zvolenu.

12.03. 2024 – Prvá polka 1. tretiny je čistá bez trestov a gólu, od druhej polovice sa situácia zmení. V 12. minúte je vylúčený hráč z Liptovského Mikuláša a v oslabení dostávajú gól na 1:0 od Bondru po prihrávkach Hultsa a Hultsa. 15 sekúnd pred koncom rozhodcovia vylúčia Zuzina a Liptovčania dostávajú príležitosť, ktorú využije Quince o 6 sekúnd a strelí gól. Druhá tretina je veľmi gólovo bohatá. Hneď 24 sekúnd od začiatku tretiny Zvolenčania zvyšujú na 2:1, Hecl prihral Lukoseviciusovi ten prihral Hultsovi a on strelil gól. Fekiac s jeho vysokou hokejkou dáva šancu ešte Zvolenu na skórovanie, pár sekúnd pred koncom oslabovky sa tak stane a Marcinek zvyšuje na 3:1 pre domácich. Po 10 minútach zvyšuje Kašlík znovu skóre na 4:1, ale Liptovský Mikuláš sa nevzdal. Sukel a Kriška prihrali Žilkovi a ten 20 sekúnd od gólu znižuje na 4:2. Dve minúty nato Zuzin znova zvyšuje skóre na 5:2, minútu do konca 2. tretiny Naus prihrávkou od Berryho znižuje na skóre Zvolenu na 5:3. Pár sekúnd pred koncom Kolenič spolu s Gachulincom prihrávajú Rauhauserovi a ten strelí gól na 6:3. 3 gólové vedenie sa ťažko vyrovnáva ale nikdy nie je nemožné. Na začiatku 3. tretiny mení Zvolen brankárov. Po 8. minútach bez gólu Fekiac prihráva Nespalovi a ten strieľa gól, znižuje na 6:4. Marcinek zo Zvolena išiel na trestnú čo je výhoda pre Liptovský Mikuláš, ktorý nebezoečne útočil až strelil Ullman gól. Vyrovnávajúci gól prišiel necelú minútu pred koncom zápasu od Berryho v Liptovskej presilovke. Na začiatku predĺženia vymieňajú Zvolenčania brankárov. Trojica hráčov Zvolena Hults, Lukosevicius a Gachulinec strieľajú v 5. minúte predĺženia gól. Zvolenčania tým vyrovnávajú sériu kvalifikácie na 1:1.

14.03. 2024 – Po dni voľna prišli Zvolenčania do Liptovského Mikuláša, gólovú prestrelku začali domáci v 9. minúte prvej tretiny keď Kriška prihral Sukeľovi ten následne prihral Žilkovi, ktorý prekonal brankára Zvolenu. Ďalší gól, 0:2, padol 30 sekúnd po prvom keď Hraško prihral puk Avtsinovi. Necelú minútu pred koncom strelil gól Ullman po prihrávkach Quinca a Réwaya. Druhá tretina patrila Zvolenu. Na začiatku druhej tretiny vymenil Zvolen Brankárov, a brankára Liptovského Mikuláša prekonal svojim gólom Hults, ktorému na gól asistovali Mudrák a Lukosevicius. Zvolen dostal dve príležitosti na presilovky ale ani jednu nevyužili, avšak vo formáte 4 na 4 strelil Šiška gól po prihávkach Mudráka a Hultsa. V 10 minúte Zvolen útočil na bránu Liptova čo sa im aj podarilo zdolať, keď Kolenič prihral Marcinekovi a ten po priamej prihrávke Csanyiovi strelil gól a vyrovnal na 3:3. Posledný gól druhej tretiny prišiel v 14. minúte po prihrávkach Sladoka a Zuzina na Kašlíka, ktorý zvyšil na 4:3, po tomto góle vymenili Liptovčania brankára. V 4. minúte tretej tretiny strelil gól Hults do brány Liptovského Mikuláša, necelé dve minúty nato odpovedajú domáci v presilovej hre a Ullman strelil gól po prihrávke Réwaya tým znižujú skóre na 5:4. Druhá polka poslednej tretiny mali už Zvolenčania vo svojích rukách, Marcinek strelil gól v 13. mimúte na tento gól mu prihral Hecl. Posledný 7. gól strelil znova Marcinek, po prihrávkach od Hainsa a Csanyia. Zvolen tak zvyšuje náskok v kvalifikačnej sérii s Liptovským Mikulášom na 2:1.

15.03. 2024 – Piatkový zápas bol domáci pre Liptovský Mikuláš, v ktorom otvorili skóre 0:1 hneď v prvých 4. minútach zápasu po zásachu do Zvolenskej brány od Berryho po prihrávkach Lalik a Mezovského. Zvolen im ale bleskovo odpovedal keď Hecl prihral Lukoseviciusovi a ten následne Hultsovi, ktorý strelil vyrovnávajúci gól, to ale netušili že to bude posledný gól zo strany Zvolena. Po 4. minútach hrania zvyšujú domáci Liptáci skóre na 1:2 po góle Avtsina s asistenciami od Réwaya a Quinca. Do konca prvej tretiny sa okrem vylúčený nič nedialo. V 2. tretine po vylúčení Zvolenského hráča Lukoseviciusa, využíva šancu na gól Egle po prihrávkach od Berryho  a Réwaya, dve a pol minúty od gólu strelil gól Hraško, tým zvýšil náskok až na 1:4. Druhá polovica 2. tretiny majú obe strany šance na góly ale ani jeden ich nevyužije. V 3. tretine sa hlavne vylučuje až do momentu kedy hostia odvolajú brankára s nádejou že strelia gól ale túto príležitosť využil domáci Quince , ktorý v 18. minúte strelia gól do prázdnej brány a navyšuje skóre na 1:5. Liptovský Mikuláš týmto zápasom vyrovnal sériu kvalifikácie na 2:2 a ďalší zápas sa odohrá na domácom ľade Zvolena.

17.03. 2024 – Posledný zápas na domácom ľade vyzval Zvolen Liptovský Mikuláš. Prvá tretina bola čistá bez faulov, domáci otvorili skóre zápasu v 19. minúte po góle Kašlíka s prihrávkami od Hecla a Šišku. Zvolen v druhej tretine prestrieľal hostí, v 2 minútach dali 3 góly – Hecl po prihrávkach od Kašlíka a Šišky, Hecl (bez asistencie), Lukosevicius po prihrávke od Fortina, ktoré im zaistili vysoké vedenie 4:0. Hostia im odpovedali v 7. minúte gólom od Sukeľa po asistenciách od Hraška a Avtsina, po 4. minútach pridali ďalší gól po prihrávke Réwaya na Avtisina. Hostia tak znížili náskok domácich na 4:2. Koniec druhej tretiny priniesol presilovku pre Zvolen, ale prenáša sa do tretej tretiny. Pár sekúnd pred koncom presilovky pre Zvolen strelil gól Lukosevicius po prihrávkach Hultsa a Hultsa. Prvá polka tretej tretiny bola bohatá vylúčeniami na strane hostí ale domácim sa nepodarilo ani jednu šancu využiť. V 14. minúte Strielil posledný gól domácoch Marcinek a asistenciami od Gachulinca a Viedenského. Zvolen tak vyhráva vysoko 6:2 a ukončuje sériu kvalifikácie v ich prospech, ich ďalší súper vo štvrťfinále budú Michalovce.

Autor: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: instagram/marosburik