Hrajú tu niekdajšie hviezdy ligy a až osem bývalých extraligistov! Toto je Cardiff Devils.

Veľa legionárov po odchode z Tipos Extraligy zamieri nie len do Poľska, Nemecka, či Francúzska, no značné zastúpenie hráčov s Extraligovou minulosťou zaevidujeme aj v EIHL, kde hrajú tímy zo Spojeného kráľovstva. Tam na prvý pohľad slovenského fanúšika zaujme zostava aktuálne druhého tímu tabuľky, Cardiffu Devils. V nej sa totižto nachádza až osem mien, ktoré ešte nedávno nastupovali na Slovensku.

Ben Bowns (33 rokov, brankár)

Začneme pekne odzadu u brankára, post brankárskej jednotky Devils zastáva Ben Bowns. Brankár známy nie len z reprezentácie, kde na seniorských majstrovstvách zastáva post jednotky, ale aj z pôsobenia v Dukle Trenčín, kde odchytal sezónu 2021/22. Na Slovensku boli od neho vysoké očakávania aj kvôli spomínaným výkonom z reprezentácie, no napokon väčšiu porciu odchytal skúsený Michal Valent a Ben Bowns sa do bránky vojakov dostal 25-krát, pripísal si priemernú úspešnosť na úrovni 90,9%. Po jeho konci sa vrátil do EIHL, tam druhú sezónu v rade chytá za Cardiff.

Bode Wilde (24 rokov, obranca)

Rodák z Montrealu a niekdajší talent organizácie New York Islanders prišiel pred aktuálnou sezónou do Banskej Bystrice. Stále mladý, 24-ročný pravý obranca sa napokon v Bystrici dlho neohrial a aj keď zo začiatku nepodával zlé výkony, postupne jeho kvalita upadala až sa napokon ocitol mimo zostavu, čím sa vytvoril priestor na príchod Petra Šenkeříka. Wilde si nového zamestnávateľa po odchode zo Slovenska našiel pomerne rýchlo a vysoký obranca sa upísal Cardiffu. Tam počas 36 zápasov strelil 6 gólov a pridal aj 22 asistencií.

Cody Donaghey (27 rokov, obranca)

Cody Donaghey prišiel do Nitry po pôsobení v českom Kladne pred sezónou 2022/2023. Hoc bol istú dobu ako obranca najproduktívnejším hráčom Nitry, napokon sezónu dohral v ICEHL vo Fehervári. Mimo 30 duelov v Extralige (4+8) si obliekol dres Nitry aj v troch zápasoch Kontinentálneho poháru, ktorý sa mu podarilo aj vyhrať. Po pôsobení v Maďarsku dôrazný pravý obranca zamieril do Cardiffu, kde doposiaľ počas aktuálnej sezóny odohral 44 zápasov, v ktorých strelil 7 gólov a v 21 prípadoch na presný zásah pirhrával.

River Rymsha (27 rokov, obranca)

Obranné rady v tomto článku uzatvára bývalý bek Detvy a Popradu, River Rymsha. Brat Drakea Rymshu strávil na Slovensku 2 sezóny, počas ktorých odohral dokopy 95 stretnutí (13+40). Po slovenskej anabáze sa rozhodol využiť ponuku z českej TELH, kde si ho vyhliadol Hradec Králové. Napokon ale na tejto adrese veľa neodohral, za Hradec nastúpil len sedem krát bez zisku kanadského bodu. Po hosťovaní v Kolíne minulú sezónu dohral v druhej nemeckej lige a následne pre nový ročník zamieril ku Devils. Za tím z hlavného mesta Walesu odohral zatiaľ 39 stretnutí (2+6).

Trevor Cox (28 rokov, útočník)

Nie len River Rymsha, ale aj Trevox Cox má minulosť spojenú s bývalým klubom Róberta Ľuptáka, keď v meste folklóru pôsobil počas sezóny 2020/21. V Cardiffe sa aktuálne 28-ročnému útočnikovi očividne páči, keď adresu nezmenil tri sezóny po sebe. Už druhou sezónou je navyše asistentom kapitána Marka Richardsona, ktorý je mimo iné aj pravidelným reprezentantom Veľkej Británie. Počas tejto sezóny nastúpil do 50 zápasov (10+43), čo z neho robí tretieho najproduktívnejšieho hráča tímu.

Jamie Arniel (34 rokov, útočník)

Za rovnaký tím nastupuje aj niekdajší center Poprad, Jamie Arniel. Rodák z Kingstonu sa musel po zrušenej sezóne (a napokon aj celkového pôsobenia tímu) Bratislavy Capitals obzerať po novom zamestnávateľovi. Kanadského útočníka napokon ulovil podtatranský HK Poprad, kde sa automaticky zaradil k ofenzívnym lídrom a za 37 zápasov pozbieral 41 kanadských bodov za 20 gólov a 21 asistencií. Po dvojitej slovenskej anabáze sa vrátil do Nemecka, kde hral za druholigový Kassel a následne sa pre túto sezónu presunul do Walesu, kde oblieka dres Cardiffu Devils. V zostave nastupuje v úlohe druhého centra a za 54 duelov základnej časti pozbieral 51 kanadských bodov (22+29).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *